A Mérleg-nyelve

 

A Mérleg-nyelve
(mérgemet is nyelve…)

A Tudomány Sziklája a Halandzsa tengerében

Most, hogy egy valós-probléma bizonyos-mélységű elemzésén túl vagyok[1], a magamnak tett ígérethez hűen, figyelmező tollamat abba az irányba fordítom honnan a legádázabb veszély leskelődik a napi-tevékenység robotja által lekötött emberiségre. Ez pedig a Klímaváltozásnak elkeresztelt égbetörő zászlórúd, melynek árbockosarából a müezzinekhez hasonlóan naponta többször elkántálják a már unásig-ismert szólamaikat: Hogy micsudás veszélyekbe sodródhatunk tudattalanul mi itt alant, hacsak nem követjük szolgaian a legapróbb-részletekig a magas-légben fogant tanácsaikat – miközben ők odafönt kurvajól elvannak, bölcsességek-bölcsőinek beállított konferenciázgatásaik közepette.

Ezen a sikamlós zászlórúdon, a majmok ügyességét is meghazudtolóan, kapaszkodik fölfelé most az a társulat is amely megalakulása bejelentésekor – az atyafiságra is tekintettel – 2021. február 23-án a HuPCC nevet vette fel[2]. Jelenlétük érzékeltetéséül azon-nyomban ők is összehozták a saját konferenciájukat, ahol[3]

Az elméletek porondján megejtett ősbemutatójuk után, következő lépésként elvárható lenne, hogy Társulatilag levonuljanak egy karitatív-gyakorlatra tüzet-oltani a folyómeder-mélyén, „biztos ami biztos” alapon.

A globális-felmelegedésnek ebben a didergető májusában, a kandalló-fűtés lobogó lángja mellett, mind mélyebb csodálattal eltelve épp ezen ámulok: Hogyan képesek ezek paprikajancsi módjára ripacskodni, lerágott száraz csontok kérkedő felmutogatásával vállalni a részvételt a „HÚS vagy kuss” kiállításon? Miközben mélyen hallgatnak arról a dolgozatról (miután úgy vélik: sikeresen ellehetetlenítették), amely – ha fejszeként materializálódhatna – egyetlen suhintással elfektethetné ama rettegtető zászlórudat, küldve az árbockosara túlélő lakájait futkorászni földhözragadtabb állások után.

A negligált dolgozat[4] Miskolczi Ferencé. Amelynek elnémítandó kihatása egyetlen mondatba így lenne sűríthető:

Földi viszonylatban,
a vízpára domináns jelenléte és fázis-átalakulásai mellett,
a légköri CO2 szint változása
NEM KÉPES globális-szintű hőmérséklet-változást előidézni.

Maga a dolgozat azonban ennél sokkal többről szól:

F Egyrészt, a fenti állítást megengedő és megalapozó tény 60 év légköri méréseinek a módszeres feldolgozásaként emelkedik ki az adat-halmaz tengeréből.

Amin tehát se daccal ismételgetett tagadás,
se újabb-kori bűvész-jellegű „modellezgetés” nem változtat.

F Másrészt, a vérbeli fizikus állhatatosságával, a kísérleti-adatokon nyugvó fizikai-állandóval [τA=1,867] precíz egyezést mutató értékre jut, midőn a jelenségeket a meghatározó-összefüggések fizikai-törvényei felől közelíti meg.

Ezek miatt, mondani se kell, az utca járókelői számára
a dolgozat testidegen, nem-emészthető.

Nem úgy mint (már akinek az emésztő-nedv termelését az effélék izgalomba hozzák) a hordószónokok ráfröcsögtetett pocskondiázásai:

·     Vagy mint Klíma-nagyasszonyunk azon állítása, miszerint a dolgozatot Rahmstorf már 6-ízben is cáfolta.

·     Vagy mint a Csúsztatási-nagymester számonkérései.

·     Vagy mint a 6-diplomás média-közmunkásé[5], aki átveszi mindezeket s hírértékű galacsinokat gyúr belőlük a nagyközönség számára.

·     Vagy mint a végső-harcra buzdító elrettentő-üzenet: a Klímaváltozástól csökkenni fog a fütyi-méreted.[6]

A cáfolati-erőlködések részletesebb bemutatását hátrább ismertetem, nehogy hiányérzet lépjen fel bárkiben is.

A támadások megalapozatlansága önmagáért beszél [ld. II.) alatt]; a dolgozat védelme érdekében pedig egyetlen teendő marad: annak részletesebb megértése – ami viszont képzettségi-akadályokba ütközhet. Akiknek tehát még mindig nem elegendő a globális-felmelegedés pokol-tüze víziójával szembenálló idei év teljes tavasza módfeletti-hidege, azoknak emésztésre ajánlott a fentebb „Egyrészt és Másrészt” alatt tömörítettek alapos megforgatása. Az őszinte kíváncsiakat azonban beavatnám alább izgalmasabb titkokba is.

I.) Titkok – megvilágítva

Akad egy csiklandós részlet, ahol a térdszalagrendes gáncsoskodók tábora újabban kárörvendve tömörül; ez pedig a következő: A megnövekedett légköri CO2 IR-elnyelését az kompenzálja hogy eközben a szintén IR-aktív vízpára mennyisége csökken – vélik kiolvasni ezt M.F. dolgozatából; s kézdörzsölgetve mutogatnak rá hogy ezt a csökkenést mérések nem támasztják alá. Szó mi szó, efféle tényleges-csökkenés perdöntő-értékkel nem-alátámasztott. Nem ártana viszont arra is odafigyelni, hogy M.F. a dolgozatában a neki-tulajdonítottaknál lényegesen óvatosabban fogalmaz. Meg is kíséreltem korábban ezt némileg lényegre-törően kiemelve láttatni[7]; mostanra azonban már erősebb konkrétumokkal is szolgálhatok.

Az igény valamiféle magyarázatra már Zágoni Miklós tanulmányában is felmerült[8], s M.F. is napirenden tartja a kérdés kvantitatív megközelítését. Mindeközben, levélváltások dokumentumai anyagában[9] olyan elejtett-részletekre lettem figyelmes, amelyek mozaikja mögé kissé aprólékosabb szervezéssel rakott gondolati-alakzat képes feloldani ezt a rébuszt, megajándékozva egyben a nagybani-konklúzió köznapibb megértésével is.

A gondolatmenet a következő:

A.) A nagy-teória végkicsengésének a közérthető levezetése:

a) Indítson be a növekvő légköri CO2 melegedést. [Mármint a talaj-közelben. Merthogy EZT nevezi és érzi „globális felmelegedésnek” az IPCC mögé besorakozó nagyérdemű. – Valamint azért ott, mert a sugárzási-mechanizmusok történései is ezt indokolnák.]

A gondolatmenet két-síkon is követhető:

i) Az egyik a matematikai-logika útja, aholis ezúttal az indirekt-bizonyítás menetét követjük: Felteszünk egy állítást, s igaz-tartalmú állítások sorát követve jutunk el [g) alatt] a kiindulásival ellentétes állításhoz – ami miatt a kiindulási-állítás tarthatatlan.

ii) A másik a valóság fizikai-történéseinek a nyomon-követése egy adott-helyszínen – ahol, ugye, nem-kizárt hogy a folyamat a)-val elkezdődjék. Ami azután [a b)-g) lépéseken át] h)-hoz vezet – ami viszont nem más mint M.F. fentebb tömörített tétele a légköri CO2-től független globális hőmérsékleti-stabilitásról.

b) Ennek következményeként (a nyílt felszíni-vizekből) több vízpára kerül a légkörbe. [Nem is tehet mást: magasabb hőmérsékleten nagyobb a víz tenziója, meglódul a párolgás. – Ez alapvető fizikai szükségszerűség.]

c) A (Föld forgásából [csillagászati tény] óhatatlanul adódó [fizikai-következmény]) szelek, a (koncentráció-kiegyenlítődés felé terelő [termodinamikai (entrópia) alaptétel]) gázdiffúzió, a vízmolekula levegőnél könnyebb volta (MH2O=18 [vitathatatlan molekula-felépítési következmény]), külön-külön és együttesen is, azirányba hatnak hogy ez a vízpára-többlet utat keres a talaj közeléből a magasba.

d) Igenám, de a hőmérséklet a légkör ezen részében (a troposzférában) a magassággal csökken [ami megintcsak meteorológiai tényszerűség]. [Az a) által kiváltott (korlátokkal-bíró) „melegedés-löket” ezzel a „magaslati-izotermiát” legfeljebb hangyányival tolja feljebb.] (Mint B.) alatt látni fogjuk, a 2-4 km magasságról van szó, ahol a hőmérséklet-csökkenés ténye messzemenően igaz.)

e) A csökkenő hőmérséklettel a vízpára kondenzációja odafönn beindul [elkerülhetetlen fiziko-kémiai történés], s ez (abban a magassági-régióban) felhő-képződéshez vezet. [Tudjuk már: a praktikusan azonos „magaslati-izotermia” miatt nem-lényegesen megváltozott magasságon.]

f) Ha pedig ez megnövekedett-mennyiségű vízpárából történik [merthogy a)-ból indulóan ez a helyzet], akkor a Nap bejövő-sugárzását visszatükröző felhőzet mennyisége is egy cseppet megnövekedik.

g) A megnövekedett felhőzet árnyékoló-hatása következményeként a Napból a Föld-felszínre érkező sugárzás mennyisége csökken, ami az a) alatti hő-viszonyok megbomlásához vezet, egyfajta visszahűlést eredményezve.

h) Az a)-g) folyamatok általi visszacsatolás – akár oszcillál akár konvergál – stabilizál.

Ha helyszínről-helyszínre külön-külön vizsgálnánk a fenti történés-sort, akár hőmérséklet-emelkedéssel akár csökkenéssel indulva is ki a)-ból, mindig oda jutunk hogy g)-hez érkezve a hőmérsékleti-trend megfordul.

i) Ami egyfelől azt jelenti, hogy a matematikai-logikai út indirekt-bizonyítása rendben van.

ii) Másfelől rendben van a globális-átlag is, függetlenül attól hogy nem vagyunk (hipotetikus) megfigyeléseinkkel jelen a különböző helyszíneken, történjen ott bármi is a) kezdő-lépéseként. Ugyanis ha minden-egyes helyszínen fordul [a fentiek értelmében] a hőmérsékleti-kibillenés trendje, akkor az átlagot illetően nincs hőmérsékleti-elmozdulás.

Bármelyik-típusú stabilizáció pedig érdemben kiiktatja a légköri CO2 vélt melegítő-hatását (mindaddig amíg van rendelkezésre-álló víz, és az adott hőmérséklet elegendő vízpárát képes küldeni a légkörbe).

Idáig jutva megállapítható, hogy h) megajándékozott bennünket M.F. dolgozata nagybani-konklúziója hétköznapibb megértésével.

B.) A CO2/vízgőz arány rébuszának a homály-oszlatása:

Ha kissé alaposabban megfigyeljük az A.) alatti e) és f) pontokat, akkor elmondható: Mivel a vízpára domináns-hányada (Földi-viszonyok közt) a 2-4 km magasság körül uralkodó hőmérsékleten kondenzálódik, így csupán az EBBEN a régióban levő/érkező vízpára-mennyiség vesz részt a jelzett visszacsatolásban. Tekintve hogy mind az alatta mind a fölötte levő, megelőző-állapotokból odakerült vízgőz mennyisége esetleges, maga az önszabályozó-visszacsatolás léte nem követeli meg sem a csökkenését sem a növekedését a TELJES  légköri vízpára-mennyiségnek. [Az tehát annyi amennyi. – Csaljanak, ha kedvük úgy tartja, akár a pultnál akár a kasszánál.] Ez pedig a „rébusz” fizikai-valóságon alapuló (kvalitatív) magyarázata.

II.) Cáfolati erőlködések

1.) Ürge Vorsatz Diana (HuPCC) megnyilatkozása tétovázásoktól-mentes szövege a következő:

A Miskolci elvet mar másfél évtizede átvizsgálta, es 6 rendben megcáfolta Stefan Rahmstorf, az IPCC egyik legelismertebb klímakutatója (a 6. után mar nem folytatta, mert ezekből 1 cáfolat is elegendő az elv hibásságát mutatni). az IPCC amúgy csak referált, tudományosan megalapozott kutatásokkal foglalkozik.

Ehhez képest a pontosításokat kérő levelemre [olvasható alább] Tőle már nem érkezett válasz:

Tisztelt Asszonyom!

Most, hogy a HuPCC bevezető-eseménye sürgős tennivalóin túl van, szeretném remélni hogy jut ideje a pontosításra:

·     HOL érhetők el [az Ön által említett] Rahmstorf professzor [6 ízbeni] cáfolatai?

·     Vagy akár másoké is, amelyeket az IPCC szervezet a Miskolczi-tézis sikeres ellenvetéseként tart számon?

·     Célszerűen tudományos-igényű, de mindenképpen elérhető forrásmunka megjelölését várom.

Üdvözlettel,    2021. március 8.         Fuggerth Endre

Ahogyan sem Rahmstorf-tól sem az asszisztensétől, midőn ezen személyek elérhetőségét felkutatva feléjük érdeklődésemet a Nagyasszony által indikált cáfolatokat illetően jeleztem. De ez történt M.F-vel is, aki szintén nem érdemelte ki Rahmstorf válaszát – legyen az tartalmában bármi is. A hír viszont azóta is teljes-értékűen kereng [I-Hu PCC berkekben], miként zombi a saját tengelye körül. Utóbb kiderült: Rahmstorf „ártatlan” (amennyiben a viszont-válaszok elmaradásaitól eltekintünk), a „cáfolat” Dorland-hoz köthető.

Ürge-asszonyon tehát csak az amnézia tartós állapota kérhető számon – a dolgozatai súlyának a pillekönnyűségén túl.[10]

2.) Ami pedig az IPCCcsak referált, tudományosan megalapozott kutatásokkal foglalkozik” kijelentést illeti, időközben (egy másik elemzéshez anyaggyűjtés során) belefutottam ebbe az anyagukba: „Summary for Policymakers[innen ellenőrizhető a lefektetett politikai-tudományosság: https://www.researchgate.net/publication/216811760_Climate_Change_2001_The_Scientific_Basis ]

3.) Dorland esete más kór-történettel bír:

a) A tévedő Dorland

kritikája[11] Miskolczi ezen ábrája köré összpontosul:


Ahol ezt emeli ki: „As can be seen from that plot that there are significant deviations from Miskolczi’s best fit.Amihez hozzá kell tegyük az ábra M.F. 2010.évi cikkéből[12] átvett aláírása eme részletét:the 61 black dots, not visibly resolved in this diagram because they are so nearly coincident, are the NOAA annual averages.” [Akkor ezekre azért „ELÉG JÓ” az illesztés, ugye?] Amit D. ezzel told meg: „Therefore, his optical depth function is not a robust finding.

Ezzel szemben a helyzet a következő:

A τA=1,867 érték nem a fenti ábra pontjaiból leszármaztatott átlag; oda csupán jelzésértékűleg lett elhelyezve, mutatva hogy az a „térkép” jó helyén áll. Hanem egyfelől mérési-adatokból számolt mennyiség; másfelől fizikai kényszer-összefüggésekből derivált érték. Éspedig ekként:

1.) Az elméleti-érték kiszámítására a 2010. évi cikk (9) és (11) egyenletei adnak közvetlenül (algebrailag) módot, amik használhatóságát viszont előzetesen 3 db rész-fejezet tartalma támaszt alá: „RELATIONSHIPS AMONG THE RADIATIVE FLUXES IN THE QUASI-ALL-SKY MODEL1. 2. és 3. [Az elszánt bíráló addig ki sem nyithatná a száját amíg ezen összefüggéseken át nem rágja magát. (Bizony, ez lenne a követelmény egy felépítményes-szerkezet esetén.) – S akkor még ott van a megértésük is…]

2.) A mérési-adatok felhasználására pedig útbaigazítóak ugyanezen cikkben ezek az indikációk: „Global mean values were computed as the weighted average zonal means with a 5 degree latitudinal resolution. The global average TIGR2 (GAT) profile was computed similarly from the selected 228 profiles.

Azaz: nem közvetlenül a mérési-pontok adatai lettek átlagolva, hiszen azok elhelyezkedése a glóbusz felületén nem is képzelhető hogy egyenletesen elosztott lehetett volna. [Ha egy balga értelmező ezt tenné, akkor τA tényleg „nincs jó helyen”.] A súlyozás az az elem, amellyel a mintavételi-pontok esetleges elhelyezkedése ellenére valódi-átlag nyerhető a Föld teljes-felületére; ezt jelzi az idézet első-mondata. Amit a 228 TIGR2 adatra vonatkozó 2. mondat tovább erősít.

b) A vak kísérletező

Nemzettársa, van Andel, midőn megismerte M.F. alapvető munkáját, a kritizáló Dorland korábbi dolgozatai közt a következőt fedezte fel: Dorland saját elvégzett kísérletei eredményét nem volt képes helyesen interpretálni. Dorland-nak a Cabauw toronyban végzett kísérlete mérési-adatai M.F. később tudatosan feltárt és rögzített eredményeit támasztják alá; van Andel megfogalmazásában: „The conclusion is, that Rob’s Cabauw measurements support Ferenc Miskolczi’s major assumption.[13] Csakhogy Robbie ezt nem ismerte fel, s mikor feltűnt M.F. dolgozata, nekiesett a fejszéje nyelének az árnyékával.

Nos, ez a tévedő és tévelygő Dorland nyert belépést és kritizálási jogot az MTA azon ülésén, ahova M.F-t meg sem hívták – rögzítette a krónikás Z.M.[14]

4.) A Klíma-szolgálati Hetes szerepkörében sürgölődő illető megnyilatkozásai pedig effélék:

a)akinek nem jelenhet meg cikke rangos, pártatlanul és kettősen névtelenül lektorált szaklapban… az esélyes arra, hogy bocsánat, nemhogy újat nem talált, hanem vakvágányon járkál. Kéretik vakvágányról észt nem osztani!

i) Némi visszafogottsággal kell tudassam a fentieket deklarálóval, hogy sem Bolyainak sem Semmelweisnek életükben nem jelent meg cikke, egyáltalán semmilyen folyóiratban. Tévedhetetlen orákulumunk szerint tehát mindkét géniuszunk „vakvágányon” járt.

ii) Némi kényszeredettséggel vallom be, hogy végigfutottam az ész osztásában önmagáról rettentő-rutint sejtető illető publikációs-listáját.[15] A 66 tétel között alig-néhány db volt fellelhető amely mással foglalkozott mint általános klímajövendöléssel. E néhány pedig már témaválasztásaival is jelzi a várható tudományos értéket. Kettő akörül bóklász, hogy a földönkívüli-civilizációk számát ill. lehetőségük határait miképpen korlátozza az un. Drake egyenlet[16]; másik kettő pedig egy asztronómiai-jellegű bizonytalanság körül settenkedve ismételgeti szimulációval megtoldott sejtéseit.[17] [Kisebb rutinnal ugyan az ész-osztásban, de kijelenthetem: a bemutatottaknál kissé nehezebb műfaj az asztaltáncoltatás. Faláb ide vagy oda.]

b)a nagyon bonyolult eset. Már értelmezhető fizikai modellt alkot, de többen figyelmeztetik, hogy talán van benne hiba, vagy legalább kérdésekkel próbálják elmélete homályos pontját tisztázni (pl. én is)

Dorland és ÜVD „figyelmeztetései” értékeit fentebb már demonstráltuk; kioktató szónokunk (aki tévedhetetlen még a nagyon-bonyolult eset felismerésében is) elejtett megjegyzései pedig itt-idézetten is magukért beszélnek – akár nevesíti bennük M.F-t akár csak az általános-erényosztó szerepében tetszeleg.

c)üzenem Miskolczi Úrnak, hogy 3 hete írott kérdéseimre legyen kedves reagálni és ne írjon valótlanságokat, hogy nem foglalkozom az elméletével.

A dolog előzményéhez tartozik, hogy egy békülékenyebb periódusban az illető hajlott arra hogy beváltsa régi ígéretét, miszerint már évek óta alig várja hogy nekifeküdhessen M.F. anyaga tanulmányozásának, s ezt elősegítendő M.F. azonnal megküldte neki a teljes paksamétát. Amit azután hosszas némaság követett. [A részletekért ld. ref.7 8. lábjegyzetét.]

Ami a feltett kérdései beltartalmait illeti, azokból ugyanott ízelítő kapható.

d)Az Önök egész csapata olyan, mint hamvas elsőbálozók gyülekezete… Írjanak tudományos cikket, tudományos folyóiratba - ja az nem megy, ugye. (A hitelesség kedvéért: Miskolczi Ferencnek sikerült 3 helyen közzétenni ilyet, aztán jöttek a cáfolatok. Azokra mondjuk már nem jött válasz. Ott kéne vergődni…

Ami M.F-t illeti, a „jöttek a cáfolatok” kübli tartalmát már megvizitáltuk. A vergődést erről a partról is figyeljük.

Mint érintett „gyülekezeti-tag” jelzem: Írtam – még igen fiatalon – nem is akármilyet. Olyat, hogy egy 30-éves utórezgése bírálatával megbízott Széchenyi-díjas MTA-tag a lényeget illetően csak ennyit hozott össze: „szerző egy nehezen követhető gondolatmenetet mutat be” Nos, a nehézség kérdése a dolgok megértése körül bizony kardinális.

5.) Végezetül álljon itt az ellenkező-térfélről hivatalosan indított bíráló összegzése, midőn becsülettel átrágta magát M.F. dolgozatán: „Elmondhatom: Miskolczi eredményeinek kommunikációja során számos értetlenséggel, kisebb-nagyobb kritikával, egyes részek érvényes vagy kevésbé érvényes elutasításával találkoztam, de egyetlen számolt vagy mért ellen-adattal vagy megválaszolhatatlan ellenvetéssel sem.” (ref.8 p88)

 2021. május 26.            Fuggerth Endre

 kattintással vissza a Tartalomra

[3] Mindenki belátása szerint fogyaszthatja a KLÍMA-kitűző alatt feltálalt akármiket, innen visszanézve: https://hupcc.hu/konferencia/ 

[4] Miskolczi alapcikke: The Greenhouse Effect and the Infrared Radiative Structure of the Earth's Atmosphere Development in Earth Science Vol.2, 2014 31-52pp

[6] Penises are shrinking because of pollution, warns environmental scientist

A cikkben ott a pontosítás: „In case you needed another reason to care about the climate crisis, it has been found that pollution is causing human penises to shrink.

[7] Heti Hetesi II.) alatt

[8] Z.M. gondolatai a részlet körül:

i) A bizonytalanság: „a víz-pára-tartalom mintegy másfél százalékos csökkenését (középső panel) éles kritikák érték. Az időszak elején található két csúcsot mérési hibának tartják, s csak a 1970-es évektől tekintik az adatsort homogénnek. A jelenlegi konszenzus az óceánok és a levegő melegedéséhez egyértelműen pozitív pára-visszacsatolást társít, s számos szerző (Soden 2005, Dessler 2009, Dessler and Davis 2010) kimutatottnak véli a troposzférikus páratartalom növekedését az elmúlt néhány évtizedben. Újabban azonban egyes szerzők felhívják a figyelmet a különböző légkör-hidrológiai adatbázisok komoly hiányosságaira és inhomogenitásaira (Trenberth and Fasullo 2011, Trenberth et al. 2011).” p46

ii) A kérdés-felvetés: „ha a Miskolczi által felismert energetikai kényszereknek megfelelően a növekvő széndioxid-tartalom kompenzálására a rendszer nem csupán a hidrológiai ciklus megváltoztatásával és az eloszlások átalakításával reagál, hanem bizonyos mértékben az abszolút páratartalom csökkentésével is, akkor ez oka lehet a globális felhőképződés tapasztalt 1% nagyságrendű csökkenésének. (Hogy a konstans abszorpció és optikai mélység kialakítására e szabadsági fokok közül a rendszer melyiket milyen arányban választja, azaz energetikailag számára melyik a legkedvezőbb, az a jelen vizsgálat keretében eldönthetetlen.)” p46

forrás: Miskolczi Ferenc kutatási eredményeinek kritikai vizsgálata Beszámoló jelentés 2010-2011 (https://atlatszo.hu/wp-content/uploads/2012/04/Zagoni_MTA_jelentes-11.pdf )

[9] Az iratokat M.F-től kaptam. Az egyik ide-vonatkozó mondat van Andel megállapítása, a másik útbaigazító részletet M.F egyik ábrájában leltem fel.

i) Van Andel elemző-írása [„The new climate theory of dr. Ferenc Miskolczi” (ref.12)] így fogalmaz: „Every time the low air temperature increases [fenti a) pont], the SW light reflects more , the OLR increases, [itt érzek egy gondolati ugrást: a kimenő-sugárzás növekedése és az azt követő esőhajlam megerősödése közti kapcsolat a fenti a)‑h) érvrendszerben világos és explicit] rain increases, until, when the maximum temperature [=0] point is passed, the sunlight penetrates more, the OLR increases, the rain stops, just until the temperature is normal again.” Ő ezzel a szabályozás teljes körciklusát írja le; míg a fenti indirekt-bizonyításhoz elegendő volt az első önellentmondási-pontig elérkezni.

ii) M.F. (itt nem mutatott) adatfeldolgozási-ábrája pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy egészen más a víz/CO2 arány a légkör különböző magasságaiban; szövegezéssel is említve hogy e-tekintetben vízválasztó a ~2 km magasság. [Ami egyébként nyilvánvaló mindazoknak, akiknek vannak felhő-látvány emlékei túrákról amikor 3000 méter fölé jutottak.]

[11] Rebuttal of Miskolczi’s alternative greenhouse theory Rob van Dorland and Piers M. Forster (https://www.researchgate.net/publication/268182965 )

Csak a rend kedvéért: NINCS folyóirat megjelölés. Ez csupán a ResearchGate honlapjára feltett írás.

[12] The Stable Stationary Value of the Earth's Global Average Atmospheric Planck-Weighted Greenhouse-Gas Optical Thickness by Ferenc Miskolczi Energy & Environment Vol. 21 No. 4 2010 pp243-262  (https://friendsofscience.org/assets/documents/E&E_21_4_2010_08-miskolczi.pdf  )

[13] A teljes anyag szabadon elérhető itt: http://ruby.fgcu.edu/courses/twimberley/EnviroPhilo/Ferenc.pdf ; a tartalom később folyóiratban is helyet kapott: Note on the Miskolczi Theory. Noor van Andel, Energy & Environment Vol. 21, No. 4, 2010 pp277-292 DOI:10.1260/0958-305X.21.4.277 (https://journals.sagepub.com/doi/10.1260/0958-305X.21.4.277 )

[14] „Miskolczi Ferenc nem kapott meghívást a szeptember 13-i, illetve az október 13-i és 14-i ülésekre. Egy, közvetlenül a sajtótájékoztató előtt kapott értesítés hatására Zágoni Miklós megjelent az október 14-i eseményen, és hozzászólásában tételesen visszautasította Robert van Dorland „cáfolatát”. Zágoni nehezményezte, hogy Miskolczi nem lehet jelen saját elméletének „megcáfolásánál” és nem védheti meg magát a 10 nemzetközi média előtt. Zágoni jelezte, hogy a korrekt tudományos vita elemi feltétele a „másik fél”, az érintett szerző meghallgatása lett volna.”

forrás: Emlékeztető az MTA GGKI 2011. január 17-i projektindító munkaértekezletéről (https://atlatszo.hu/wp-content/uploads/2011/07/mtaggki1.pdf  )

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése